Twoja przeglądarka nie wyświetla HTML5

Żywiec oczami mieszkańców!

 Pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców Żywca do aktywnego włączenia się w organizację mini - wystawy "W Żywcu o Żywcu", która prezentować będzie wspomnienia, anegdoty oraz wydarzenia lokalne dotyczące zarówno Miasta, jak i historii Browaru, jakie w minionych latach towarzyszyły samym mieszkańcom Żywca!

Nasze miasto już od 160 lat związane jest z Browarem Żywieckim i znaną na całym świecie marką piwa, która znacząco zapisała się w procesie budowy tożsamości lokalnej Żywca, a istniejące od kilku lat Muzem Browaru Żywiec doskonale pokazuje przełomowe i kluczowe momenty we wspólnej historii Miasta i Browaru. Pragniemy jednak udoskonalić tę historię o osobiste wspomnienia dotyczace bezspośrednio mieszkańców, a może nawet historie przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Dlatego też zwracamy się do Was - mieszkańcy Żywca - z prośbą o pomoc w odtworzeniu naszej wspólnej historii! Zachęcamy do przesyłania spisanych wspomnień, anegdot, fotografii, pamiątek czy eksponatów związanych z historią Miasta i Browaru Żywieckiego, które zostaną zaprezentowane na wystawie "W Żywcu o Żywcu" podczas jej oficjalnego otwarcia w pierwszym kwartale 2017 r. w Zamku Habsburgów, a następnie kolejno w Muzeum Miejskim w Żywcu, w Towarzystwie Miłośników Ziemi Żywieckiej, w Miejskim Centrum Kultury oraz w holu Urzędu Miejskiego w Żywcu.

Wydarzenie zostanie zrealizowane w ramach projektu "W Żywcu o Żywcu - nasza tożsamość i tradycja" dofinansowanego w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Materiały wraz z podpisanym formularzem zgłoszeniowym dostępnym na stronie internetowej: www.zywiec.pl/zywiec-oczami-mieszkancow-zapraszamy-do-przesylania-wspomnien-laczacych-miasto-z-marka-zywiec,1137,akt.html należy dostarczyć w terminie do 16 stycznia br.:

- pocztą tradycyjną lub osobiście do Sekretariatu Urzedu Miejskiego, Rynek 2, 34-300 Żywiec, od poniedziałku do piąteku w godz. 7:30 - 16:00; przesyłka z dopiskiem "W Żywcu o Żywcu"

- pocztą e-mailową na adres: zywiecozywcu@gmail.com 

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem Koalicja Marek ZIem Górskich telefonicznie pod nr tel. +48 666 239 534 lub 33/475 42 47 oraz e-mailowo: zywiecozywcu@gmail.com 

» powrót