LAUREACI KONKURSU
LISTA LAUREATÓW POPRZEDNICH EDYCJI KONKURSU "OSOBOWOŚĆ ZIEM GÓRSKICH":
1) Kategoria „Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich”:
- Elżbieta Batkiewicz i Anna Machała – Bar Mleczny u Mamy w Nowym Targu
- Jan Strachan – właściciel hotelu Strachanovka
- Mieczysław Jan Guziak – JAHEX Kuśnierstwo Kożuszkarstwo w Nowym Targu
- Katarzyna i Andrzej Petryla – Karczma „U Borzanka” w Nowym Targu
- Zbigniew Marcisz – Rękodzieło Artystyczne i Ludowe Pilsko z Żywca
- Jadwiga Dudys – gospodarstwo agroturystyczne „Chlebowa Chata”
- Krzysztof Bielewicz - wytwórca tradycyjnych żywieckich pierników
- Urszula Krębuszewska – Piekarnia Gałuszka
- Stanisław Majewski z Korbielowa - bacówka
- Rafał Marchlewicz "Kozia Zagroda" z Brennej
- Stefan Cerven - AQUAZORBING, Słowacja
- Jadwiga Jurasz - Pracownia Stroju Regionalnego
- Aurelica Coffee, Słowacja
- Michał Smagłowski – firma Mi.Ł.Ko - Kocierz Moszczenicki
- Martin Králik Galéria Ilusia - Liptovský Mikuláš
- Hotel*** GORCE Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
w Nowym Targu
2) Kategoria „Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich”:
- Marek Biegun - Art Mark sp. z o.o., spółka komandytowa z Żywca
- Krzysztof Błecha – Bonimed – Laboratorium Medycyny Naturalnej w Żywcu
- Patrik Habo – Liptovska Spółka budowlana sp. z o.o.
- Jan Sienkiewicz – Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich
- Kazimierz Gacek – woda źródlana Kuracjusz Beskidzki
- Adam Worwa z Nowego Targu • Stanisław Majchrowicz – właściciel kompleksu, wypoczynkowo-konferencyjnego Beskid w Spytkowicach
- Anna Urbańska – Zakład Produkcyjny Ciastkarnia Piekarnia „Urbańscy”
- Janusz Kubit – Zakład Produkcji Jogurtów „Magda” z Szaflar
- Martin Matzenauer - Drak Penzion a restauracia
- Richard Holec, Liptovski Dvor, Słowacja
- Kasper Suski
- Teresa Krasowska - Gawlińska, Piwiarnia Żywiecka
- Zakład Przerobu Drewna TRAKPOL - Zbigniew Kruszecki
- Budowlanka Marek Słowik Sp.Jawna - Żywiec
- Jamajka s.r.o., Koliba Greta, Liptov
3) Kategoria „Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich”:
- Nodari Giorgadze – Eurocom Invesment (Gino Paradise Besenova) ze Słowacji
- Leszek Łazarczyk – Linter TOUR S.a.
- Władysław Żyrek – INBUD Żywiec Sp. z o.o.
- Stanisław Kaszowski – Przedsiębiorstwo Budownictwa SKOBUD z Żywca
- Eugeniusz Wojak - Wolimex
- Mostmarpal sp. z o.o.
- Eurofirany B.B. Choczyńscy Sp. z o.o.
- Elmontaż
- FABIOS, Maków Podhalański
- Samanta Elżbieta Adamek
- Firma Mokate – Ustroń
- Alpla Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o. o., Żywiec
4) Kategoria „Dziennikarz Ziem Górskich”:
- Krystyna Rudzka
- Wojciech Ciomborowski
- Lubomir Fronko
- Szczepan Spis
- Mariusz Hujdus
- Jacenty Musiał
- Piotr Sambor
- Józef Słowik
- Władysław Bułka
- Tomasz Matlakiewicz
- Piotr Wysocki
- Eliska Precova
- Petr Pavelka, Czechy
- Paweł Feikisz
- Lucjusz Cykarski
- Jerzy Jurecki
5) Kategoria „Polityk/Samorządowiec Ziem Górskich”:
- Jan Pavlik – Burmistrz Miasta Rużomberok
- Jan Puchała – Starosta limanowski
- Anna Grygierek – Burmistrz Strumienia
- Marian Ormaniec
- Antoni Karlak – Wójt Gminy Jabłonka
- Antoni Szlagor – Burmistrz Miasta Żywiec
- Jan Blchac - Burmistrz Miasta Liptowski Mikulasz
- Jan Smarduch - Wójt Gminy Nowy Targ
- Juraj Filo - starosta miasta Liptovski Jan
- Bogusław Waksmundzki - Przewodniczący Rady Związku Euroregion Beskidy oraz Rudolf Urbanovic - Burmistrz Miasta Liptowski Mikulasz
- wójt gminy Besenova - Martin Baran
- Henryk Jurasz, wójt Gmina Świnna
- Jan Góra, Wójt Gminy Lipowa
6) Kategoria „Organizacja Pozarządowa Ziem Górskich”:
- Władysława Klinowska – Deka – Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej
- Towarzystwo Przyjaciół Dziecięcego Zespołu "Mali Śwarni"
- Uczniowski Klub Sportowy "Jasień" Sucha Beskidzka
- OSP w Nowym Targu
- Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich oraz Stowarzyszenie PRVOCAS, Czechy
- Serfenta Cieszyn
- Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnoprawnością Intelektualną – „Chatka” Koło w Nowym Targu
- Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Podbabiogórze”, Sucha Beskidzka
7) Kategoria „Osobowość Ziem Górskich”:
- Stanisław Kubasiak z Suchej Beskidzkiej
- Dr Stanisława Trebunia – Staszel
- Maria Grzechynka
- Piotr Kohut
- Ks. Piotr Sadkiewicz
- Prof. Stanisław Hodorowicz
- Ludwik Młynarczyk
- Dr Wincenty Galica
- Elfryda Trybowska z Rabki - Zdroju
- Marcin Filip
- Jan Broda
- Jerzy Siodłak
- Aneta Larysa Knap
- dr Jan Drobčo
- Dušan Trizna
- Jan Szturc
8) Kategoria "Sportowiec Ziem Górskich"
- Janusz Rokicki
- Kajetan Kajetanowicz
- Aleksandra Król
- Dawid Kubacki
- Ksawery Masiuk