Twoja przeglądarka nie wyświetla HTML5

Święto Ondraszka w Janovicach

 W czeskich Janovicach już w najbliższą sobotę odbędzie się Święto Ondraszka, realizowany w ramach mikroprojektu Euroregionu Beskidy. Polskim partnerem organizatora jest Koalicja Marek Ziem Górskich w Żywcu.

W sobotę, 8 września w Janowicach zaplanowano Święto Ondraszka. O 9.00 zainaugurowany zostanie Jarmark Rzemiosła Tradycyjnego, Rękodzieła i Regionalnych Produktów Spożywczych, a także wystawa Sławni Rodacy z Janowic.

Między 10.00 a 12.00 w ramach Święta odbędzie się Przegląd Muzyki Ludowej i Pieśniarzy. Wystąpi zespół Druzina Lasskeho Krale. Kulminacją dnia będzie przegląd zespołów ludowych, w którym wystąpią zespoły z Czech, Słowacji, Macedonii, a Polskę reprezentować będzie zespół „Hajduki” z Pewli Ślemieńskiej.

Po prezentacjach zespołów, które planowo zakończą się około godziny 20.00, zaplanowano festyn folklorystyczny. Przed nami zatem mnóstwo dobrej muzyki, wspaniałej zabawy, nawiązywania do tradycji.

Janowice to wieś położona w kraju morawsko-śląskim, w powiecie Frydek Mistek. Położona jest w historycznych granicach Śląska Cieszyńskiego. Odległość od Żywca wynosi około 100 km.

  

 

 

» powrót