Twoja przeglądarka nie wyświetla HTML5

Osobowość Ziem Górskich 2010-

W dniu 1 maja 2010 r. w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbyła się kolejna, uroczysta Gala „Osobowości Ziem Górskich”. Pierwotnie uroczystość miała odbyć się w dniu 10 kwietnia, lecz związku z tragedią w Smoleńsku została przeniesiona na dzień 1 maja. Żywiec i MCK już po raz drugi miał zaszczyt być jej gospodarzem. Wyróżnienia były jak zawsze przyznawane przez Kapitułę, powołaną przez Koalicję Marek Ziem Górskich. Statuetki były jednak pierwszy raz rozdane , aż w 6 kategoriach, bowiem grono wcześniejszych kategorii zostało powiększone o „ Dużego Przedsiębiorcę Ziem Górskich”.
Nasze Stowarzyszenie w czasie 4 lat swojej działalności przyznaje także tytuł Ambasadora Ziem Górskich. Takowe wyróżnienie otrzymali kolejno: Maria Krystyna Habsburg, Adam Małysz, Justyna Kowalczyk, a w tym roku sam Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Niestety Pan Marszałek nie mógł towarzyszyć nam w tym dniu osobiście, z powodu pełnionych obowiązków Prezydenta RP. Zebrani goście mogli obejrzeć nagranie telewizyjne z wystąpieniem Pana Bronisława Komorowskiego specjalnie na potrzeby naszej Gali, w którym dziękuję za przyznanie tegoż tytułu i zapewnia, że będzie starał się być jak najlepszym reprezentantem Ziem Górskich.
W pozostałych kategoriach zwyciężyli:
 „Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich” – Karczma „U Borzanka” Katarzyna i Andrzej Petryla z Nowego Targu.
 „ Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich”- Zakład Produkcyjny/ Cukiernia p. Anny Urbańskiej w Suchej Beskidzkiej
 „Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich”- Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego SKOBUD z Żywca.
 „Dziennikarz Ziem Górskich”- Józef Słowik                                                                                                            „Samorządowiec Ziem Górskich” –działacz samorządowy Marian Ormaniec
 „Osobowość Ziem Górskich” –działacz samorządowy Piotr Kohut.
Jesteśmy dumni, że uroczystość rozdania tzw. Góralskich Oskarów skupia sławnych ludzi, polityków, samorządowców i innych szanowanych ludzi. Dziękujemy serdecznie uczestnikom, a także współorganizatorom. Wyróżnionym życzymy powodzenia i dalszych sukcesów zawodowych jak i prywatnych. Gratulujemy!
 

» powrót